Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć grę edukacyjną lub escape room, którego tematem przewodnim będą historie, ciekawostki, legendy, postacie lub miejsca kultu związane z ich miejscem zamieszkania. Powstałe prace konkursowe zostaną włączone do specjalnej mapy, dzięki której będzie można zwiedzać Polskę wirtualnie.
„Jesteśmy pod wrażeniem poziomu kreatywności, zaangażowania i umiejętności technologicznych uczestników konkursów. Cieszy nas, że dzieci i młodzież dostrzegają walor edukacyjny escape roomów i gier miejskich. Grywalizacja i game-based learning są jednymi z najbardziej efektywnych sposobów na uczenie się, a sposób prezentacji informacji w grach i zagadkach potrafi pokazać ukryty potencjał jaki niesie historia i kultura naszych małych ojczyzn. Nowoczesne technologie i mechanizmy psychologiczne obecne w grach i zagadkach umożliwiają użytkownikom większą immersję i zanurzenie się w kontekście, dzięki czemu szkolna wiedza znacznie łatwiej zostaje przyswojona”. – powiedziała Patrycja Curyło, właścicielka Gamescape i projektantka gier edukacyjnych.
Laureaci tegorocznej edycji na szczeblu wojewódzkim będą mogli osobiście zobaczyć, poeksperymentować
i zintegrować się w jednym z 14 pokoi zagadek escape room Kraków. Zwycięskie prace są dostępne na mapie https://cutt.ly/UMn8Lnv. Wydarzenia zostały objęte honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, Polskiej Organizacji Turystycznej i Polskiej Izby Turystyki.